تبلیغات
به وبلاگ دانلود نرم افزارهای مهندسی عمران و معماری خوش آمدید
Susa Web Tools
دانلود رایگان نرم افزارهای مهندسی عمران و معماری - مدیر کل امور اجرایی کمیسیون های ماده صد شهرداری تهران از شناسایی و کاهش تخلفات ساختمانی با راه اندازی سامانه جغرافیای تخلفات ساختمانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، مهندس رضا نگهبان با بیان این مطلب گفت: از جمله مسائل عمده در فرایند رسیدگی به پرونده های تخلفات ساختمانی و عدم اجرای آرای صادره از کمیسیون ماده صد، می توان به کوتاهی در انتقال پرونده و اجرای احکام صادره از این کمیسیون و توافقات انجام شده پیرامون چگونگی اجرای آرای صادره در شهرداریهای مناطق و نبود هیچ گونه دلیل موجه قابل قبول در تاخیر اجرای آرا و یا وضعیت پرونده تخلف اشاره کرد. وی افزود: همچنین یکپارچه نبودن فرم ها و اطلاعات خاسته شده ، موجود نبودن اطلاعات در برخی مناطق و عدم ارائه به موقع اطلاعات به واحدنظارت بر اجرای احکام کمیسیون ماده صد موجب کاهش کارآیی فرآیند موجودنظارت بر اجرای آرای کمیسیون ماده صد می شده است.

مدیر کل امور اجرایی کمیسیون های ماده صد، تصریح کرد: به همین منظور کنترل مداوم پرونده های تخلفات ساختمانی در شهرداریهای مناطق و الزام ایشان به ارائه گزارش دقیق فرآیند اجرای رای به کمیسیون ماده صدو نیز تکمیل اطلاعات و آمار وضعیت اجرای پرونده های تخلفات ساختمانی، وجود یک سیستم مکانیزه را برای اخذ اطلاعات لازم از کارشناسان مرتبط درشهرداری های مناطق که با این کمیسیون رد ارتباط باشند ضروری می کرد.

نگهبان در ادامه اظهار کرد: از این رو و برای رفع این مشکلات سیستمی طراحی و راه اندازی شد تا علاوه بر سرعت اقدامات ، کاهش تخلفات و پیمایش اطلاعات را نیز داشته باشد که این سیستم تحت وب، " جغرافیای تخلفات ساختمانی " است که به شناسایی تخلفات ساختمانی در هر منطقه و ناحیه می پردازد .

به گفته وی ، شناسایی تخلفات به وسیله این سامانه در 374 محله تهران قابل شناسایی و پیگیری است.طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها: تخلفات ساخت و ساز، ماده 100، شهرداری، شهرداری تهران، مناطق شهرداری،